Proč už nenabízím barvovou typologii

Co je to barvová typologie:

Barvová typologie slouží k určení přesného barevného typu člověka. Speciální šátkovou metodou je zákaznici vybrána skupina barev a především odstínů, které nejlépe ladí s jejím tónem pleti.

Mnoho let, vlastně přes 20 let, jsem jako součást svých služeb nabízela barvovou typologii člověka. Využívala jsem jí jak pro ženy, tak i muže. Byla jsem přesvědčená, že je to alfa a omega mých dalších služeb. Proč jsem se tedy rozhodla s touto službou skončit? Protože se vyvíjíme a já se přizpůsobuji nejen době, ale především svým klientům. Leckdy se stávalo, že klienti byli zmatení, nedokázali rozlišit jemné nuance mezi odstíny a zbytečně je pak zatěžoval hon po dokonalé barvě, odstínu. „Tohle ještě ano nebo už ne?“ mi pak zoufale psali v mailu s fotkou, s komentářem, že se jim daný kousek velice líbil, cítili se v něm výborně, ale přeci si to nemohou dovolit tu barvu, no ne?

Tak takto opravdu ne! Toto jsem nechtěla. I nadále vám moc ráda poradím s barvami a odstíny, pokud si to budete přát. Ale už žádné kartičky, šátky a pravidla co můžete, nebo nesmíte.

Noste jen to, v čem vám je dobře.

Někdy si člověk není jistý a přebírá automaticky barvy, které máme doma, a je nám v nich dobře. Jenže prostor, který nás obklopuje a my jako lidé, to je něco jiného. Doma míváme velmi často zemité, teplé tóny, právě v nich se cítíme příjemně. Naopak my, jako Středoevropané, jsme většinově spíše typy barevně studené. Proto se dost lidí necítí dobře právě v těch zemitých tónech. A třeba zrovna v tomto ohledu potřebujete ujasnit, poradit, nasměrovat. Přesně proto jsem tu pro vás a zvládneme to i bez jasně daných tabulek. 🙂

Každopádně: Žádný trend, roční doba, okolí, rodina ani nikdo další, vám nemůže určovat, co byste měli a neměli nosit na sobě. Vy jste ten nejdůležitější článek, nikdo jiný. Buďte právě tím, kým jste.

Mnohem více doporučuji hledat kvalitní materiály, nadčasové střihy a kousky, které vám dobře sednou. Pokud naopak trendy milujete, ale nechcete obměňovat šatník co půl roku (to vám prosím opravdu nedoporučuju), pak si můžete v barevnosti krásně vyhrát s doplňky. Díky tomu bude pak váš šatník použitelný mnoho let.

Vaše Lucie