Sestavení efektivního šatníku

Sestavit si šatník, aby správně pracoval ve váš prospěch, není až tak jednoduché. Obzvlášť, pokud chcete, aby byl smysluplný a dobře jste se v něm orientovali. 

Na druhou stranu to ale vůbec není nemožné. Nejdůležitější je vědět, co od šatníku očekáváte. 

Co to ale je ten funkční, efektivní šatník?

Představte si, že otevřete skříň a vždy budete vědět, co si obléknout. Budou tam totiž jen věci, které skutečně nosíte, ve kterých se cítíte výborně. Bez ohledu na věk, momentální váhu, styl oblékání.

Svůj šatník si postupem času vymazlíte tak, že vám bude úplně jedno, jestli se květy nosily předloni nebo teď. Jestli je trendem hořčicová nebo modrá. Na ničem z toho nezáleží. Když zjistíte, co vám sluší a sedí, co s čím kombinovat, budete vypadat, a cítit se skvěle, vždy a všude.

Je logické, že kvalitně ušité oblečení, kvalitní materiály budou cílem, ale je úplně fuk, jestli to, v čem se cítíte báječně bude kašmírový svetr za deset tisíc, kalhoty ze sekáče nebo obyčejné bavlněné šaty, které jste si ušila.

Tím hlavním je kombinovatelnost jednotlivých kusů. Díky tomu můžete mít bez potíží i minimalistický šatník. Můžete, ale nemusíte. Třeba milujete šaty, stejně jako já a víte, že nikdy nebudou ve skříni jen patery. A o to vůbec nejde, o počet kusů. Jde o to, nosit to, co v té skříni je. Vědět, že mi to sedí, že vím, s čím to kombinovat a že každičký den mého života vím, co na sebe! 🙂

Zní to jako sen? Může to být realita a já vás ráda touto cestou provedu.

Je to delší cesta, a bude to především vaše práce. Mít plně funkční šatník, který vás vystihuje, nebude hotový za týden. Na konci té cesty ale budete nejen spokojenější a sebejistější, ale hlavně vám tento proces neuvěřitelně ulehčí život. Uvidíte 🙂