Změny v šatníku i bez výdajů 2

Venku je chladno a my se zahalujeme do silnějších sáček, kabátů a bund. Tento článek je určen spíše těm z Vás, které umíte alespoň malinko šít nebo jste jednoduše zručné. Pokud máte pocit, že jste zručné, ale ještě nikdy jste nešily či nepletly, nebojte se to vyzkoušet.

satnik_5Jednou z obměn Vašeho šatníku může být menší změna svetru. Zkuste obháčkovat rukávy, výstřih a dolní okraj a vytvořit libovolně velký kanýr. Můžete použít stejnou či jinou, kontrastní barvu vlny. Stejně tak můžete například zkrátit rukávy nebo zvětšit výstřih. Obháčkováním jej rovnou i zapošijete.

Krajka je opět „in“. Především pak krajkové vsadky, které mohou být na rukávech či u dolního okraje. Zakupte v galanterii krajku v barvě oděvu (velmi vhodná jsou kvalitnější trička s dlouhým rukávem či halenka), vystřihněte v části, kde chcete mít krajku vsazenou, klín a do něj všijte nejméně jednou tak veliký klín krajky. V bílé barvě působí něžně a romanticky, v tmavších barvách pak žensky a sexy.

Pokud vlastníte kvalitní tričko (nejlépe z příměsových materiálů), které má švy na rameni i horní části rukávu, můžete jednoduše rozpárat téměř celý šev až k rameni, dole ho nechat spojený (nebo naopak ne, dle libosti) a pouze zapošít. Vznikne velmi pěkný a módní průhled, tedy jakási otevřená část, která dá vyniknout vaší paži. Velmi rafinované!

Vaše svetříky, tílka nebo trička můžete taktéž velmi efektně pozměnit našitím třásní (kupte již hotové v galanterii) na dolní okraj či pošitím korálky nebo perličkami v podobě bordury na Vámi libovolné místo, např. výstřih a rukávy atd. Podobným způsobem můžete vylepšit i své flaušové či jiné kabátky. Zakupte kožešinu, peří nebo jiný materiál a ukončete s ním rukávy, spodní část kabátku, případně přišijte na límec.

satnik_6Nastává sezóna plesů, vernisáží, večírků a jiných společenských akcí. Chcete poněkud opepřit své jednobarevné, jednoduché, dlouhé šaty? Líbí se Vám plédy, které nosí přes ramena filmové hvězdy? Není nic jednoduššího, než si takový ušít. Můžete použít různé materiály, nicméně se šifonem (průsvitná, slabá látka) a to nejlépe s leskem se nespletete nikdy. Můžete si vybrat stejnou barvu jakou mají Vaše šaty, ale výrazná, odlišná barva šaty více okoření.

Takovéto plédy mají velikou výhodu v tom, že zakrývají ramena i ženám, které by samotné šaty na sebe nevzaly a zároveň působí velmi elegantně, žensky a vznešeně. Látku zakupte v obchodě s látkami, můžete zvolit i šifon s výšivkou či potiskem, nabídka je dnes poměrně široká. Budete potřebovat přibližně dva metry látky. Okraje stačí zapošít či ozdobně zakončit a je hotovo! Za pár korun máte změnu a jakou! Nemusíte hned kupovat nové šaty. Mimochodem, dlouhé, úzké, jednoduché šaty na ramínka jsou skutečně velmi dobrou investicí. Nosily se, nosí se a nosit se budou!

Pokud jste šikovná, vytvořte si ze stejné látky i kabelku, může být jednoduchá čtvercová se zapínáním na patentek či stužku, krátký řemínek vytvoříte z korálků, ty pošijte i na kabelku tak, jako jste již použily na pléd. Kabelku můžete také prošít do čtverečků nebo kosočtverců a ty vyplnit ozdobami jako jsou perličky, korálky, flitry atd. Báječně vypadají také malinké střapce přišité na koncích plédu nebo i na kabelce. Fantazii se meze nekladou! Takovéto sady se prodávají v buticích a ceny jsou nad 2000,-Kč. Vaše šikovné ruce mohou totéž vytvořit za zlomek sekundy…

Přeji Vám, ať se Vám práce daří a ať zazáříte jako hvězda kamkoli půjdete!

Vaše vizážistka

Lucie HUBER