Žena je pro mě nadpozemská bytost

generace01

Představujeme vám ženu krev a mléko, která ví, jak upoutat pozornost, i když nemá míry modelky – rozhovor pro server generace21.cz a celý rozhovor naleznete zde.

  • Lucie Dolejší je vizážistka, která vlastní blog Svět módy XL. U Lu na blogu najdeme články o vlasové i dekorativní kosmetice, recenze na produkty, ale především je z jejích videí a fotek cítit sebevědomí a sexappeal. Je to krásná žena a moc dobře to ví.

Můžete se, prosím, představit čtenářům v několika větách?

Ahoj, jmenuju se Lucie a jsem, jak už známo, profi vizážistka. Ale především jsem holka milující život, cestování, kulturu, zvířata, hudbu, zpěv, tanec, kosmetiku, líčení, focení a tvoření všeho druhu. Doufám, že si můžu ještě říkat „holka“, když je mi 37. 🙂

Můj blog je o všem, co miluji a o všem, co se týká módy, kosmetiky, recenzí kosmetických produktů a především pak českých holek XL. Tedy o tom, že i holky s větším číslem oblečení chtějí a umí být krásné, sexy, sebevědomé a sebejisté.

generace02

Co vás k blogování přivedlo?

K blogování a následně točení videí mě přivedla jednoduchá myšlenka. Já jsem sama baculka a jsem jí zatraceně ráda. Jsem pyšná na svoje tvary a mám je ráda. Mám sebe samu ráda. A to je ta nejdůležitější předpoklad, aby byl člověk sám se sebou spokojený a byl zdravě sebevědomý.

Zjistila jsem, že na našem trhu je ohromná díra v propagování krásy českých XL žen a tu jsem se jala vyplnit. Všichni kolem řeší jen kosmetiku, recenze, módu atd., ale něco konkrétního pro baculky? O ničem nevím.

Vím, že si možná proti sobě postavím mnoho lidí, ale já prostě neshledávám žádnou krásu ve velikosti 32, 34, 36… Pro mě jsou to leckdy chodící beztvará ramínka na oblečení. Ano, každý máme parametr krásy někde jinde. Jenže já ho nevidím ani ve velikosti oblečení. Žena je pro mě téměř nadpozemská bytost, rodí nový život, vychovává děti, hlídá teplo rodinného krbu. Je matkou, je milenkou, je přítelkyní, kuchařkou, uklízečkou, učitelkou, chůvou, řidičkou, má asi tisíc rolí. Ale kdy má čas být sama sebou? Prostě ženou?

Já miluji být ženou a užívám si každý den všech těch krásných věciček, které máme k dispozici a muži jsou o ně ochuzeni. Každopádně jsem si řekla, že je na čase si udělat soukromý blog. Takový, kde budu sama za sebe. Za ženu, za baculku, ne za vizážistku.

Baví vás práce vizážistky? A co obnáší?

Jestli něco skutečně miluju, pak je to moje práce. Je mi vášní, motivací, inspirací, láskou, je to můj hnací motor. Je to můj důkaz o tom, že člověk může a má dělat to, co má rád. Ano, někdy si člověk musí počkat. Ale věřte, že to čekání se vyplatí. Musíte do toho vložit celé své srdce, úsilí a energii, ale jak se říká, všechno jde, když se chce. A v neposlední řadě je dobré mít po svém boku chápajícího partnera. A já mám vedle sebe toho nejlepšího. A i na něj jsem si musela počkat.

Práce vizážistky v mém případě obnáší různé typy kompletních poradenství pro muže i ženy. A to můžou být několikahodinová poradenství nebo i poradenství celodenní, spojené s nákupy pro klientku. Dále pak líčení na různé příležitosti, speciální líčení na focení, tedy fotomakeup, styling na focení včetně účesu, dále barvová typologie, kurzy líčení, makeup party u klientek doma, firemní poradenství atd.

generace03

Jste žena „krev a mléko“, setkala jste se někdy s negativní reakcí na vaše tvary?

Tak to je záludná otázka. Nevím, jak konkrétně je to myšleno. Určitě je mnoho lidí (nejlépe s tou velikostí XS), kteří si o mých tvarech myslí své. A asi to nic úžasného nebude. A proč ne, mají právo na to myslet si cokoli.

Ale nikdy se mi nestalo, že by mi do očí někdo řekl, že se mu nelíbí moje tvary nebo tak něco. Myslím, že se oblékám dostatečně vkusně, abych nikomu nemusela dávat důvod. Ale každý má prostě na řadu věcí jiný názor. U mužů se mi nestalo nikdy, že by nějaká negativní odezva nastala, ba naopak. V tomto směru se kolem mě muži vždy točili a nebudu zastírat, že se mi to moc líbilo a líbí dodnes. Ale jak už jsem řekla, nemyslím, že je to dáno konkrétně postavou, spíš tím, že jsem prostě sebejistá a nějak zřejmě na lidi působím.

Na blogu máte i články o tom, co mají baculky nosit. Přemýšlela jste někdy o e-shopu? Nebo dokonce o navrhování?

Tak tady musím konstatovat, že několikrát. Já měla dva velké sny. Bytovou architekturu a návrhářství. Moc jsem to chtěla i studovat, ale rozhodla jsem se jít jinou cestou. Z domova jsem odešla úderem 18-tých narozenin a nebyla to zrovna procházka růžovým sadem. Ale díky tomu jsem dnes tam, kde jsem. K architektuře se hodlám ještě dostat a oblečení jsem si navrhovala dříve a zase budu. Ale chvilku to asi potrvá. E-shop jsem dokonce měla, ale ne s oblečením, ale se svými výrobky. Ale neměla jsem na to čas a ani doba nebyla dobrá, dnes tvoří kdekdo.

Každopádně si zahrávám do budoucna s myšlenkou outletu nebo i secondhandu pro ženy s většími velikostmi a to hlavně nějaké originální kousky. Ale těch plánů já mám do budoucna tolik, že bych potřebovala žít tak deset životů.

Myslíte, že narazíte na konkurenci?

Nevím, zda tu hovoříme o konkurenci mojí profese (té mám spoustu a nevadí mi to a je mnoho, mnoho lepších, než jsem já) a nebo konkurence, co se týká blogu a videí. A ani to mi nevadí a nevím, proč by mělo. Vše dělám ve svém volném čase, na svoje náklady, dávám zdarma mnoho ze svého letitého know how… Takže, říkáte konkurence? Ráda, sem s ní! Moc ráda se budu inspirovat, nebo i učit u někoho jiného.

generace04

Jak stíháte články a videa? Máte to nějak naplánované?

Jelikož mám tři děti a mnoho zájmů, stíhám to dost špatně, ale jak je asi vidět, stíhám. 🙂 Naplánované to nemám nikdy, pokud neříkáme plánům pár hodin nebo den. Ale to si spíše řeknu „asi bych mohla natočit toto“. Jinak neplánuju nic. Teď jen plánuju pár recenzí, které jsem lidem slíbila a ty samozřejmě udělám. Předepsané ani předtočené nic nemám, řekla bych až, že to nesnáším. Pro mě je přirozenější dělat věci „z oleje načisto“ .

Blíží se nám Vánoce. Copak jste si přála pod stromeček?

To bych asi nebyla já, kdybych si nepřála kosmetiku a štětce. A pak jsem si od Ježíška přála novou kameru, se kterou by se mi snáze dělalo. No, uvidíme, jak jsem byla hodná!

Nakupujete dárky před Vánoci, a nebo na poslední chvíli?

Na poslední chvíli dárky nekupuju, spíše dokupuju. Mám hodně velkou rodinu, takže obdarovávám dohromady zpravidla minimálně 21 lidí. A jelikož skoro nikdo nemá jen jeden dárek, ale víc, je vám asi jasné, že je to celkem honička. Ještě, že existuje ten internet.

Co byste vzkázala našim čtenářům?

Čtenářům vzkazuji, ať si užijí nádherné svátky i čas předvánoční. Ať se mají rádi takoví, jací jsou. A pokud se rádi nemají, ať udělají něco proto, aby se rádi měli. Když umíte milovat sami sebe, mohou vás pak milovat i jiní.

Ženám baculkám vzkazuji, ať pohlíží na své tělo s láskou, krásou a respektem, mnoho vám přece vaše tělíčko dalo a zaslouží si být milováno.

Mužům vzkazuji, ať milují své ženy takové, jaké jsou a dají jim najevo, že jsou krásné. Vy možná taky nemáte místo břicha pekáč buchet a nejste dokonalí. A my vás i tak bezmezně ctíme, rodíme vaše děti, a přesto, nebo spíše právě proto, vás milujeme.

A co říkáte na Lu vy? Nám se moc líbí!

Zdroj perexové fotografie: FB Svět módy XL