Za málo peněz hodně muziky

liceni_14Milé dámy, tento článek je určen především těm z Vás, které se rády líčíte, ale přeci jen si nemůžete dovolit drahé značky. V podvědomí většiny z Vás neustále koluje jakési dogma, že pouze luxusní a především pak známá značka dokáže ty pravé „zázraky“ s Vaším obličejem. Řasenka, která zcela zaručeně zpětinásobí objem Vašich řas, rtěnka, která se nerozpíjí a nikdy, ale opravdu nikdy Vám nevysuší rty, pudr, který je neviditelný a ani po deseti hodinách na taneční party neuvidíte mastnou, zpocenou mapu nebo třeba absolutní zázrak – vypínací make-up, po kterém máte dokonale vyžehlenou pleť jako patnáctiletá školačka.

Co je na tom všem pravdy?
Jistě nejedna z Vás zjistila, že i po zakoupení super drahého líčidla vypadá stále stejně a že žádná změna nenastala. Jednoduše dotyčný výrobek nesplnil slib ani Vaše očekávání. Možná jste se dokonce „utrhly z řetězu“ a řekly si, že tentokrát do sebe investujete a uděláte si radost, utratily jste nevídanou částku za něco, co jste měla chuť o tři dny později hodit do koše. Může to mít hned několik důvodů. Jednak se mohlo jednat o výrobek, který pro Vaši tvář nebyl vhodný, zaplatily jste pouze za značku, ale obsah byl jako každý jiný, ba dokonce horší nebo jednoznačně nesplnil, co sliboval.

liceni_15Pokud se jedná o případ první, měla byste vědět (případně se poradit s odborníkem), které z líčidel je pro Vás to pravé. Pokud máte vysušené rty, neměla byste zcela jistě používat tzv. neslíbatelné rtěnky, které ještě více vysušují, ale naopak rtěnky mastné. To samé platí o voděodolném make-upu.

Máte-li nádherné dlouhé řasy, ale není jich příliš nebo nejsou od přírody zatočené, prodlužující řasenka Vám je nezhustí ani kdybyste se snažila bůh ví jak dlouho. Budete vypadat spíše jako mrkací panenka, které půlka řas vypadala. Naopak řasenka zhušťující řasy „obalí“ a ty získají tak potřebný objem (pro dokonalý vzhled používejte vždy kleštičky na řasy). Pro krátké štětinaté řasy použijte naopak řasenku prodlužující.

liceni_16Takovýchto příkladů je pochopitelně více. Někdy zaplatíte opravdu pouze za značku a to neplatí pouze v případě oblečení. Nedovoluji si tvrdit, že věci značkové mají stejně kvalitní obsah jako značky levnější, to jistě ne, nicméně vyloučit se to nedá. Osobně si myslím, že jsou líčidla, na kterých by se šetřit nemělo a naopak některá, u kterých nejde ani tak o značku jako o jiné přednosti.

liceni_5Dle mého názoru se nikdy nevyplácí šetřit na věcech jako je řasenka, rtěnka, pudr, korektor a pochopitelně make-up. Bez dokonalého make-upu vypadá každé líčení obyčejně, neprofesionálně, někdy i lacině. Musela byste mít ideální, dlouhé, zatočené řasy, aby jakákoli řasenka za pár korun dokázala splnit svůj úkol, stejně tak je to i s tváří. Na každou tvář se hodí jiný typ make-upu, řasenky či rtěnky. U věcí jako jsou konturovací tužky na rty a oči, tužky či stíny na obočí nebo tvářenky jde spíše o správný odstín, měkkost tuhy a dobrou roztíratelnost. Pamatujte například, že tuha v konturovací tužce by měla být vždy měkká, jinak se s ní velmi špatně líčí.

Není tedy vždy zlato, co se třpytí a není nutné vydávat velké částky za věci, na kterých se dá i ušetřit. I tak ale můžete vypadat perfektně a já Vám zaručuji, že pokud se umíte správně nalíčit, nikdo nepozná, zda máte na tváři tvářenku od Diora nebo třeba obyčejnou Gabriellu. Pokud máte silnou touhu investovat do něčeho kvalitního, zaměřte se na již zmiňovaný make-up nebo řasenku. Taková investice se Vám obvykle vyplatí. Investujte ovšem především do informací o Vás samotných – tím mám na mysli Vaši pleť a správné líčení – a nebudete litovat. Přeji Vám spoustu krásných nákupů!
Vaše vizážistka

Lucie HUBER