Váš životní styl je vaše druhé já. Pečujete o něj s láskou?

Milé čtenářky,
slova jako životní styl jsou již dnes běžně používaná. Především pak ve spojení zdravý životní styl. Zamyslely jste se někdy, jaký je ten váš? Je to vlastně takový odraz vašeho života a vašeho vztahu k sobě samé.

zivotni_styl_1Je třeba se mít ráda a podle toho i žít. Aby ten náš život měl smysl, řád a cítily jsme se skvěle. Do takového stylu, myslím, nepatří jen abstinence cigaret, tvrdého alkoholu a omamných látek, ale i zdravá strava a kvalitní trávení našeho volného času. Zkuste se mít více rády a seberealizovat se.

Vše, co udělá dobře vašemu tělu a duši, vás učiní o notnou dávku šťastnější.

Projděte se okolím nebo lesem a vnímejte, co vám říká. Naučte se mít čas samy na sebe.

masaz_1Zavřete se před rodinou v koupelně, zapalte svíčky a přidejte vonnou sůl nebo olej. Zajděte si na kosmetiku, do solné jeskyně, na masáž obličeje, hlavy nebo těla. Vraťte vašemu tělíčku to, co pro nás každý den, a již mnoho let, dělá. Relaxujte. Ať je vám kolik chce, zajděte si na jógu, pilates, zumbu, břišní nebo jiné tance. Pro každý věk existuje nějaká varianta. Že jste na to staré? Je vám osmdesát? Ne? Pak věřte, že nejste staré. Naše babičky v osmdesáti letech běhaly po dvoře, vařily třikrát za den a staraly se o dobytek. A dnes už je v šedesáti každý starý na pohyb? Ale kdež. Pohyb vám vrátí mládí.

zivotni_styl_3Neuvěřitelně si zlepšíte kondičku, vyplavíte endorfiny (hormony štěstí), zapomenete na všední starosti a poznáte nové lidi. Mylné jsou představy o tom, že cvičit nebo tančit chodí ti, kteří potřebují zhubnout! Kdepak, to jsou pouze předsudky z dob, kdy jediné co existovalo, bylo hromadné cvičení žen v nacpaných školních tělocvičnách! Proč cvičíme, tančíme, hýbeme se? Děláme to proto, že je to skvělé, zdravé a zábavné. Plnoštíhlý člověk může mít mnohonásobně lepší kondici než ten, co je štíhlý, ale za to vůbec nic nedělá.

Že nemáte čas? Sáhněte si do svědomí, není to jen výmluva? Je to pouze otázka priorit. Nestojí vám vaše druhé já za trochu času, lásky a péče?

zivotni_styl_4Vyberte si jen to, co vás baví, nikdy ne to, co budete brát jako povinnost a provádět to s nechutí! Pokud si nejste jisté, zaplaťte si jen zkušební hodinu, abyste zjistily, zda se vám daný druh pohybu zamlouvá.

Pokud bytostně nenávidíte tanec a pohyb, věnujte se alespoň hojně procházkám nebo jízdě na kole. Realizujte se jinak. Co zkusit keramickou dílnu pro dospělé, jiný tvůrčí kroužek nebo třeba jazykový? Není čas vyzkoušet něco nového?

zivotni_styl_2Pečujte o sebe i zevnitř. Pokuste se zařadit do jídelníčku hodně ovoce a zeleniny, pijte hodně nesycené vody, minimalizujte používání živočišných tuků, světlou mouku a sladkosti. Jíme zdravě a proto žijeme déle.

Je mnoho věcí, které se dají odložit. Umytí nádobí, vyžehlení prádla, večeře o třech chodech. Ale náš život žijeme jen jednou. A proto bychom ho měly užívat plnými doušky. Proč? Na to, kolikrát jste umyly nádobí nebo vytřely podlahu si nevzpomenete. Ale na to, jak jste poznaly nové kamarádky, pobavily se a zkusily nové věci, na to budete moci vzpomínat vždy. Život se má užívat, ne přežívat!
Tak s chutí do nových poznání, milé dámy!

Vaše vizážistka

Lucie DOLEJŠÍ