Trápíte se s přebytečnými kilogramy?

Tento článek je určen všem boubelkám nebo chcete-li plnoštíhlým, plnějším, silnějším ženám. Marně se většina z Vás trápí a domnívá se, že se zaprvé plnoštíhlé ženy nikomu nelíbí a zadruhé, že k plné postavě patří automaticky pouze černá barva.

Co se týká prvního bodu, musím Vám toto tvrzení nebo spíše domněnku vyvrátit. Teď nemluvím o tloušťce, ale o mírné či střední nadváze, o plných tvarech. Osobně znám spoustu mužů, kteří takovéto tvary upřednostňují, to jen Vy se mylně domníváte, že jediné, co se líbí jsou vyhublé postavy pod padesát kilo. Přiznávám, že nás k tomuto dnešní společnost nutí, nakonec – nutí nás k tomu i obchody, ve kterých leckdy naleznete maximální velikost 40 a se svojí 44 (46,48 atd.) si připadáte přinejmenším jako vorvaň.

kila_1Uvědomte si, že není hlavní kolik vážíte, nýbrž, jakou máte postavu, zda je souměrná, pevná (alespoň v rámci možností) a především, zda se ve vlastním těle cítíte dobře a přitažlivě. Málokterá z Vás má takové sebevědomí, že jí jejích sto kilo připadá sexy. Zaměřte se na vlastní já, na to, co Vám vadí nejvíce. Také je možné, že se samy sobě líbíte, nicméně se na ulici stydíte, jelikož neustále kolem pobíhají nějaké „modelky“ a Vaše sebevědomí najednou padá k bodu mrazu.

Myslím, že ať vypadáte jakkoli, nic nepotěší více, než pohled kolemjdoucího muže. Snažte se tedy vyzdvihnout to, co považujete na sobě za nejkrásnější, ať už to jsou oči, rty, poprsí, nohy, ruce, může to být cokoli. Pokud takovou část znáte, a to jistě znáte, vyzdvihněte ji, ukažte ji světu. Může jich být pochopitelně hned několik. Pokud si nevíte rady, nechte si poradit odborníkem. Proto tu přeci jsme – pro Vás! Našim úkolem je, abyste se cítily krásně, přitažlivě, mladě, sebejistě, sexy, vitálně, lehce, svěží, prostě tak, jak si Vy budete přát. Do čeho jiného byste měly investovat více než samy do sebe? Pamatujte, že budete-li spokojena Vy, bude spokojené i Vaše okolí.

Vrátím se k bodu druhému. Panuje přesvědčení, že boubelatým ženám patří černá. Pryč s ní! Jste-li milovnicemi černé a nenosíte-li ji pouze a jen proto, že jste se před desítky let dočetly o tom, že zeštíhluje, pak je to v pořádku a můžete se alespoň pokusit do svého šatníku pustit pár dalších, veselejších barev. Pokud ji ale nosíte pouze účelově, doporučuji Vám velké změny.

Černá sice dokáže zeštíhlit, stejně tak ale přidá klidně deset kilo. Naopak svěží, pestré barvy (záleží na Vašem typu) dokáží zázraky. Kolegové Vás nepoznají, budete zářit jako sluníčko. Proč nevyměníte černé sako za červené, tmavší růžové, modré nebo třeba zelené? Že si to nemůžete dovolit? Nesmysl! Jde pouze o odstín barvy, který je pro Vás vhodný, pochopitelně o správný střih a délku. Máte velká prsa? Proč byste je schovávaly pod rolák nebo maličký kulatý výstřih. Zkuste výstřih větší, například do „V“ nebo rozhalenku. Krk se prodlouží a Vaše poprsí zaujme toho, koho má. Nejste-li tak sebejisté, kombinace se sakem (např. červená-bílá, černá-bílá, černá-růžová, červená-vzorovaná atd.) dokáže zázraky.

Propínací halenkou i sáčkem nádherně zakryjete nějaké to kilečko navíc. Nenoste černou přímo u obličeje, budete v ní vypadat starší a unavené. Noste ji pouze pokud budete mít hluboký dekolt nebo jedná-li se o vrchní oblečení (sako, kabátek atd.). Cítíte-li se špatně v čemkoli hodně pestrém, volte alespoň barevné, výrazné doplňky jako je kabelka, boty, šátek, šperky, vlasové doplňky, rukavice, šála atd. Pokud budou sladěné, upoutáte pozornost, budete se cítit dobře a sebevědomí poroste.

Proč byste si právě Vy nemohly dovolit kombinaci např. černých kalhot či sukně, bílé halenky, červeného saka a výrazných doplňků? Nebo světlejšího volného kalhotového kostýmu? Buďte originální. Oblékejte se tak, abyste se cítily dobře. Dobře se budete cítit, budou-li Vás chválit ostatní. Změna je život, tak s chutí do toho!

Vaše vizážistka

Lucie HUBER