Second hand, nebo-li nákup z druhé ruky

Mnoho z Vás mi píše s prosbou o radu či pomoc, jak vypadat dobře, upraveně, stylově a sexy a to i přesto, že mají celkem hluboko do kapsy a nákup v Promod, Atrattivo, Tatuum, Mexx, Marks & Spencer, H&M a podobných značkových obchodech je pro ně naprosto vyloučený. Proto jsem se rozhodla orientovat se dnes tímto směrem a vyhovět hlavně Vám, kterých se to týká.

Vyrazila jsem tedy na průzkum do obchůdků zvaných po česku Sekáč. Za jediný den jsem jich prošla přes dvacet a o tom, co jsem při svém průzkumu zjistila si dnes pojďme povídat …na téma: Second hand, nebo-li nákup z druhé ruky…

sekac_1V první řadě musím říct, že jsem byla velmi mile překvapena. Nejen, že jsem netušila, že se v našem hlavním městě nachází tolik obchodů tohoto typu, ale taky jsem netušila, jaké poklady dokážou skrývat. Čekala jsem silný nepříjemný odér použitých oděvů, ale ve většině případů jsem se dočkala příjemné vůně vypraných věcí, úhledně pověšených na ramínkách. Co mě překvapilo ještě víc bylo, že minimálně v polovině sekáčů byly věci značkové a také jich byla spousta zcela nových, některé měly ještě visačky nebo původní ceny z ciziny.

sekac_2Pravda, ty lepší sekáče jsou dražší, ale na druhou stranu tu pořídíte skutečně kvalitní značkové oblečení, které na rozdíl od těch obyčejných neztratí tvar či barvu ani po třiceti vypráních a daná věc vypadá stále jako nová. Budete se možná divit, ale našla jsem spoustu skutečně trendových věcí, žádné modely z roku „x“. Ale to je dáno hlavně tím, že móda se k nám do Čech dostává mnohem později než do ostatních západních zemí, takže v tomto případě je to výhoda.

sekac_3Za jediný den jsem prošla přes dvacet second handů a pořídila si celkem pět nových věcí (z nichž byly čtyři zcela nové, jen třeba pomačkané), dohromady v ceně osmi set korun českých. Za ty samé kousky bych ve značkových prodejnách dala odhadem kolem sedmi tisíc korun. Jednalo se o sportovní kalhoty L.O.O.G., tričko Mexx, jarní kabátek H&M, korzet od Kasha a halenku C&A.

sekac_4V čem tedy spočívá hlavní trik? Je velmi důležité, abyste si především prohlédli detailně oděv, o který máte zájem. Nemá smysl kupovat věc opranou, vytahanou, špinavou či jinak poškozenou jen proto, že je levná.

Dbejte hlavně na zpracování, jestli jsou pevné švy, neodřené rukávy, nohavice či límce, zda není oděv příliš opraný, je tedy stejnobarevný, zda není někde potrhaný a také se vyhněte tomu, koupit si nějakou věc, ačkoli Vám vůbec nesedí, ale prostě jen proto, že se Vám „hrozitánsky“ líbí. To fakt nemá smysl.

Také doufat a naivně věřit, že zhubnete do léta patnáct kilo, ačkoli se Vám to nedaří již několik let, skutečně není na místě. Proto se necpěte do velikosti 42, jste-li hrdou majitelkou čísla 44. Raději si kupte něco jiného, něco, co Vám bude skvěle sedět a také vám to bude slušet barevně.

Mimochodem, znáte již svůj barevný typ?
A ještě poslední tip na závěr. Za pár korun se tu také dají pořídit doplňky, kterými obnovíte a zpestříte nynější šatník, mám na mysli například různé šátky, šálky, které se hodí do kostýmků, ale i pro ležérnější typ oblečení, dále pak pásky, tašky atd. Záleží pouze na Vašem vkusu, naleznete zde totiž, od retro až po nynější styl, téměř vše.

Přeji Vám pár pěkných „nových“ kousků do Vašeho jarního šatníků !

Vaše vizážistka

Lucie HUBER