Líčení rtů

liceni_10Než začneme s triky, které Vám usnadní líčení, ráda bych Vám připomněla, že na některých líčidlech opravdu nemá smysl šetřit. Podle mého názoru se jedná především právě o rtěnky, řasenky a make-up. I zbytek by měl být pochopitelně kvalitní, ale není třeba kupovat jen nejdražší kosmetiku. Mnohdy ani ty nejdražší firmy nenabízejí např. odstín, který hledáte. Navíc ani drahá kosmetika nemusí být vhodná právě pro Vaši pleť.

Je dobré poradit se předem se zkušenou kosmetičkou či vizážistkou. Ke kosmetice, kterou líčím já patří Clarins, Max Factor, Margaret Astor, Lumene, L’Oréal, Yves Rocher, Mary Kay, Rimmel, Sephora, Body Basic, Avon, Isa Dora a další značky.

liceni_11Neslíbatelná rtěnka
Jak uděláte z obyčejné rtěnky „neslíbatelnou“? Naprosto jednoduše! Obyčejným trikem, který jistě znáte: rty nejprve obkreslete konturovací tužkou, poté vyplňte rtěnkou (samozřejmě štětečkem) a obtiskněte do kapesníčku, přepudrujte a znovu naličte. Uvidíte, že rtěnka vydrží celý večer.

Líčení beze zbytků
Pokud použijete na svou rtěnku štěteček, dostanete se až k úplnému dnu a nevyhodíte tak nejméně čtvrtinu rtěnky.

liceni_12Fixovací výrobky
Existuje mnoho druhů speciálních výrobků, které se aplikují pod rtěnky. Můžete si vybrat z krémů, balzámů a gelů od různých kosmetických výrobců. Tyto výrobky jednak prodlužují trvanlivost rtěnky, jednak pěstí rty.

Prokrvovací masáž rtů
liceni_13Potřebujete k tomu jen kartáček na zuby. Masírujte rty jemně malými krouživými pohyby. Uvidíte, jak rychle dostanou barvu a zbavíte je šupinek.

Lip Gloss
Tento výrobek dodává rtům sytost. Proto ho nepoužívejte, máte-li plné rty. Lip Gloss naneste pouze na střed rtů, na okrajích vytváří dojem mastnoty. Případně použijte pouze lesk bez rtěnky.

Vaše vizážistka

Lucie HUBER