Líčení, jak ho neznáte aneb triky a tipy na pláž i do práce

liceni_x3Milé čtenářky,
dovolte abych Vás uvítala v nové rubrice, která je určená právě pro vás.

V každém čísle zde naleznete rady, tipy, triky, nové informace a řadu dalšího. Doufám, že si odnesete inspiraci, motivaci a radost z pocitu, že jste ženy a máte řadu úžasných možností, jak vašich ženských zbraní využít.

liceni_x1V tomto vydání se zaměříme na letní líčení. Nejedna z vás jistě řeší věčné problémy s rozpíjením očních tužek, stínů a obecně celého makeupu, který samozřejmě trpí díky horkému počasí.

V první řadě se zaměřte na pudr, nikoli makeup. Ten v horkém počasí není nezbytně potřeba, pokud nevyrážíte někam na party nebo důležitou schůzku. Nedokonalosti klidně dolaďte korektorem, pleť ale vždy zafixujte pudrem a to nejlépe sypkým!

Sebedokonalejší líčení vypadá nehezky, pokud se pleť leskne. Doporučuji i použití matovacích papírků, které odsají přebytečnou mastnotu a pot a pleť je opět krásná. Pokud použijete samotný pudr, zvolte v barvě vaší pleti a zakupte i tentýž odstín v lisované podobě do kabelky pro dolíčení během dne.

liceni_x2Při použití přes makeup můžete použít pudrů transparentních (jsou jemně zabarvené nebo bílé), které bezchybně zafixují podklad, ale nepřidávají další barvu a nedělají různobarevné skvrny na obličeji.

Používejte voděodolné tužky, linky a řasenky, vydrží netknutě celý den. Pozor ale na oční krém, po použití se budou mazat i voděodolné přípravky. V případě očních stínů pak nezapomeňte vždy na podkladovou bázi po oční stíny! Takto nalíčené oči vydrží i noční řádění na parketu a budou stále dokonalé.

Model getting makeup applied.

Na dovolenou i na pláž vystačíte s řasenkou, leskem na rty a s bronzerem, což je bronzový pudr, perly, gel nebo tyčinka. Použijte na celou tvář místo pudru, pokud je tmavšího odstínu tak pod lícní kosti, spánky, bradu. Rozjasňovač v bílé barvě naopak rozzáří tvář, která vypadá mladě a odpočatě. Kombinujte s bronzerem a naneste prsty na vršek lícních kostí, do středu čela, brady a hřbet nosu.

Do práce postačí lehký podkladový krém nebo makeup, pudr, jemný základní oční stín (bílá, béžová, jemně růžová), který sjednotí a zdokonalí víčko. Létu sluší hlavně perleťové barvičky. Přidejte řasenku, jemnou tvářenku a lesk na rty. Pokud zamíříte ihned po práci na rande, přiberte do kabelky výraznější stíny, rtěnku a jednoduše líčení “přeličte” a zvýrazněte, budete jako nové.

Nezapomeňte, že pleť je třeba každé ráno i večer čistit a hydratovat. Bez této péče jsou nám líčidla málo platná.

Krásné, letní, rozzářené tvářičky vám přeje

Vaše vizážistka

Lucie DOLEJŠÍ