Líčení do parného léta

Ukazatel teploměru stoupá výše a výše a přesto, že je léto pro většinu z nás příjemné, pojí se s tímto obdobím i nemalé potíže. Mezi ně patří i udržení našeho líčení v reprezentativním vzhledu po celý den. Nabízím Vám několik tipů a rad, jak v létě vypadat stále co nejlépe a nemít obličej jako jednu rozteklou skvrnu. Pojďme si dnes povídat …na téma: Líčení do parného léta…

liceni_6Jednou z prvních, velmi důležitých věcí, je použití denního krému. V létě s ním musíme skutečně velmi šetřit a minimálně pak 15 minut po jeho nanesení počkat až se vstřebá do pokožky. Pokud nemáte suchou pleť, zato však máte velké sklony k jejímu maštění, především pak v těchto parnech, pak doporučuji krém zcela vynechat. Zatímco make-up můžeme taktéž vynechat (pokud je naše pokožka v dobrém stavu a netrpí nějakými problémy, zarudlými místy, pupínky, skvrnami atd.).

V žádném případě pak nezapomínejte na pudr, který je při letním líčení nejpodstatnější. Není nic horšího, než dokonale oblečená dáma s umaštěným, opoceným obličejem a rozteklou rtěnkou. I kdybyste měly sebedokonalejší účes a klobouk, stejně to bude katastrofa. Pudr noste zásadně sebou v kabelce, mám na mysli pochopitelně pudr kompaktní.

liceni_7Pokud máte obavy se zvolením správného odstínu, zvolte pudr transparentní. Během dne pudr opakovaně nanášejte na místa, kde se potíte nejvíc, aby Vaše tvář vypadala stále upraveně a hlavně matně. Pudr při začátku líčení nanášejte po celé tváři, tedy i na oční víčka a přes obočí. Oční stíny i tužka na obočí budou mnohem lépe držet. Také podoba tvářenky by měla být suchá, nikoli mastná.

liceni_8Používejte výhradně suché stíny, ať už sypké či kompaktní namísto mastných. Mnohem lépe a déle budou držet, nanesete-li je vtlačováním do pokožky, než pouhým „přetřením“. Používejte také raději molitanový a ještě lépe pak latexový aplikátor, štětečkem se stín příliš dobře neuchytí na svém místě. Ten se hodí spíše pro stínování.

Vzhledem k trendům i praktičnosti doporučuji namísto klasických rtěnek použití lesků na rty, ať už barevných či transparentních. Některé kvalitní tekuté i tuhé balzámy splní tutéž funkci a ještě Vám dokonale pečují o rty.

liceni_9Můžete také do těch průsvitných přidat (přímo na rtech) trošku rtěnky a vytvořit si vlastní odstín. Pod samotný lesk nedoporučuji použití konturovaní tužky, jelikož se zpravidla „rozpije“. Máte-li výrazně barevný lesk nebo „tekutou rtěnku“ a nedokonalý tvar úst, naneste konturovací tužku, přepudrujte a až poté aplikujte lesk.

A ještě důležité rady na závěr… Líčidel i barev nanášejte přes den spíše méně. Soustřeďte se vždy buď na oči nebo na rty, co se týká výraznosti barev. V létě dávejte také pozor na tuhé či těžké make-upy, jsou na denní slunci velmi vidět! Potřebujete-li skrýt nějaký problémek na Vaší pleti, pak aplikujte pouze na ta místa a rozetřete do ztracena, případně použijte korektor. Po nalíčení se na sebe podívejte raději u okna nebo na balkóně, denní světlo i slunce je skutečně velmi zrádné.

Přeji Vám všem překrásné a pohodové léto, plné slunce a flirtu s líčidly!

Vaše vizážistka

Lucie HUBER