Krásná bez práce a námahy

Milé čtenářky,
Tento článek bych ráda věnovala holčičím vymoženostem dnešní doby, jakoby je například permanentní make-up, prodloužení řas a nehtová modeláž.
Tyto věcičky nám dokáží úžasně zpříjemnit život. Pokud, a to záměrně opakuji, pokud si ovšem vybereme zkušeného profesionála, nejlépe na doporučení. V opačném případě můžete být velmi zklamané a následky mohou být bohužel vážné.

Nehtová modeláž:
Má nesporné výhody, je to efektivní řešení pro ženy, které mají rády upravené ruce. Dají se udělat i krátké, vydrží máchání ve vodě i jiné, tvrdší zacházení (pokud nejsou příliš dlouhé). Nemusíte se obávat, že byste musely sedět doma s rukama ve vzduchu. Dle kvality vlastních nehtů je možná gelová, akrylová nebo akrygelová modeláž. Nehty můžete mít přírodní, s tzv. Francií (bílé či barevné konce), lakované, stříkané (Airbrush) či různě zdobené. I tvar nehtu je čistě na vás.
Modeláž nehtů je možná i pro nohy, obzvláště v létě. Ne všechny manikérky ji ale provádějí.
Pravidelné doplňování: 4 – 5 týdnů dle potřeby. Cena: 500,- až 1.000,-Kč, následně 350,-až 700,-Kč, dle lokality a výběru zdobení

Permanentní make-up:
Tetování barevnými pigmenty s trvanlivostí 3 – 5 let, určené především pro obočí, oční linky a rty. Při této metodě buďte více než obezřetné a jděte pouze tam, odkud máte dobré reference (v dnešní době postačí i internet). Není nic horšího než špatně provedený permanentní make-up, rudé linky kolem rtů připomínající klauna nebo obočí jak na porcelánové panence.
Tento make-up by měl být vždy udělán precizně, v dokonalých barvách, nejlépe tón v tónu, co se obočí a rtů týče. Výsledný efekt na rtech by měly být krásné, plné, dobře tvarované rty. Pro tuto techniku je nutné stínování. Obočí by mělo být v přírodní barvě vašeho obočí, ladící s vlasy a přirozeně vykreslené.
Oční linky mohou být horní i dolní, černé, hnědé či různě barevné. U barevných však dávejte velký pozor – jste si jistá, že chcete mít následujících pět let modré nebo zelené linky?
Všechny dámy ale upozorňuji, že tetování není zcela bezbolestné. Holt pro krásu se musí trpět, jak říkají naše maminky.
Cena: přibližně 2.500,- až 6.000,- Kč, dle lokality a vybraného make-upu

Permanentní prodloužení a zahuštění řas:
Tato, celkem nová metoda prodlužování řas, spočívá v lepení jednotlivých řas na ty vaše – tzv. „Řasa na řasu“. Řasy se aplikují v různých délkách, síle a natočení, záleží dle kvality vlastních řas. Získáte nádherné, husté, dlouhé řasy, které již není třeba líčit. Budete vypadat dokonale již po ránu, u bazénu či na dovolené. V létě pak stačí lesk na rty a pudr a jste připraveny začít den. Můžete s nimi dělat cokoli. Plavat, cvičit, chodit do sauny atd.
Musíte se ale každopádně vyvarovat některých nešvarů jako je mnutí si očí prsty nebo spaní obličejem do polštáře. Také odličování stínů či tužek musí být mnohem šetrnější, nejlépe jen vatovou tyčinkou, namočenou v odličovací vodě. Nikdy ovšem nesmí přijít na řasy nic s přídavkem oleje, řasy by se odlepily.
Pokud se rozhodnete pro krásné řasy, doporučuji vám nejlepší dostupnou metodu na našem trhu Diamond Lashes. Vždy vybírejte pouze certifikované pracovnice s praxí! Inzerované prodlužování pofidérními značkami za podezřele nízké ceny nezkoušejte. Jinak byste mohly dopadnout jako já, když mi (u ne-odbornice) vypadaly po ¾ roce i mé vlastní řasy. Měla jsem místo nich krátké, trčící řasičky, ač jsem původně ty své měla hezké a relativně dlouhé. Trvalo téměř rok, než mi zpět dorostly!
Pokud, ale, zvolíte kvalitní profesionálku, budete nadmíru spokojeny, to mi věřte.
Pravidelné doplňování: 3 – 5 týdnů dle potřeby. Cena: 2.000,- až 4.500,-Kč, následně 500,- až 1.500,- Kč, průměrně ale kolem 600,- Kč

Krásné, svůdné tvářičky vám přeje vaše vizážistka

Lucie DOLEJŠÍ