Kouzla podzimního líčení

liceni_1Pro některé z nás přináší podzim světlo a radost do života, pro ty druhé spíše deprese. Nicméně, pokud je podzim teplý a vídáme kolem sebe žluto-zelené stromy, zlatohnědé spadané listí a spoustu jiných barev od světlé žluté, přes okrovou až po hnědou, pak to může být skutečně příjemná podívaná. Podzim v sobě skrývá teplé barvy a tím se většinou řídí líčení i móda. Převládá hnědá, zlatá, okrová, červená a vínová. Co se týká oděvů, pak vede především černá, vínová a zelená.

liceni_2Podzim je stále ještě pokračování léta a tak zatím Vaše líčení může zůstat klidně decentnější. Lehké stíny v různých odstínech a intenzitách (zlatá, béžová, hnědá, antracitová, bílá), nejlépe v dvojkombinaci, s řasenkou černou či hnědou, oční linky v hnědé, šedé i černé nebo také pouze řasenka a výraznější rty (červená, vínová, zlato-hnědá).

liceni_3I pro toto roční období se výborně hodí lesky na rty ať už bezbarvé, či barevné. Barevné mají tu výhodu, že je můžete použít namísto rtěnky a jejich nanesení nemusí být tak precizní. Navíc hydratuje rty, což je více než potřebné a chvályhodné. Kvalitní lesk poznáte podle toho, že má „chlupatý“ aplikátor, že se nerozpíjí, okamžitě se nevsákne do rtů, nepálí, není lepkavý a nezapáchá.

liceni_4Neopomíjejte tvářenku, při líčení je velmi podstatná a je to taková tečka, třešnička na dortu. Tvářenka dokáže zázraky. Můžete s ní dotvarovat obličej či dodat zdravý vzhled. Líčení bez nalíčených tváří působí nedodělaně a tvář vypadá většinou bledá, bez života. České ženy na ni často zapomínají, ale jakmile ji vyzkoušíte, nejen, že uvidíte ohromný rozdíl, ale také už bez ní prostě nevyjdete ani do práce ani na večírek. Pochopitelně vězí háček ve správném nanesení. Nemůžete vzít štětec a udělat pár krouživých pohybů sem tam a hotovo, pak byste mohla vypadat jako Marfuša ze známé ruské pohádky.

liceni_5Řiďte se tvarem Vašeho obličeje a používejte vhodný odstín. Jste-li studený typ použijte růžové odstíny, jste-li teplý, pak spíše odstíny hnědé, zlaté. Tvářenku nanášejte od lícních kostí směrem ke spánkům a nanášejte ji zlehka. Raději pak přidejte, než abyste ji použila více hned napoprvé. Pozor dávejte na přechod, musí být čistý a neznatelný, tedy nesmí být viditelný „pruh“ na tváři, štětcem rozetřete do ztracena, aby splynul s pudrem. Pokud se Vám stane, že jste to s intenzitou přeci jen přehnaly, pak ji přepudrujte pudrem a opět rozetřete do ztracena. A nezapomeňte, že obě tváře musí být nalíčeny totožně!

Přeji Vám překrásný podzim a krásné tvářičky.

Vaše vizážistka

Lucie HUBER