Doplňky jako základ šatníku? Jednoznačně!

Milé čtenářky,
máme tu další číslo a s ním nestárnoucí téma v naší rubrice, týkající se doplňků ve vašem šatníku. Sáhněte si do svědomí, milé dámy, jak často jste si před otevřenou skříní plné oblečení řekly: “Nemám co na sebe!”? Určitě patříte mezi většinu. Někdy zkrátka dojde inspirace a ruka šátrá ve skříni v marné snaze najít něco, co by právě sedlo naší náladě i momentální příležitosti.

doplnky_1Není nutné mít skříň nacpanou k prasknutí, abychom se měly do čeho obléci. Investujte spíše do kvalitních “klasik” než módních výstřelků. S jednobarevným oblečením (nejen s ním) se dají dělat kouzla a zázraky pomocí doplňků. Nebojte se kombinovat několik druhů a typů korálů, vzít si volně dva pásky kontrastních barev najednou, nebo zvolit zcela barevně odlišné, výrazné náušnice, než je líčení.

Kontrast je to, co dělá celkový outfit zajímavý. Místo modrých náušnic zvolte k modrých stínům raději růžové, tmavě fialové, zelenkavé nebo hnědé. Oči se o to více rozzáří.

doplnky_3Náramky míchejte kovové s plastovými či perletí. Zkuste jich vzít více najednou! Pokud se vám líbí dvoje korále v různých kontrastních barvách, neváhejte a kupte oboje! Nejen, že je můžete nosit samostatně, ale i společně budou vypadat výborně! Nebojte se sáhnout i po doplňcích vaší babičky, mnoho věcí se opět nosí. Že perly patří jen k večerním šatům? To už je dávno přežitek. Zkombinujte několik barev a šňůr perel k vysokým podpatkům, džínům a jednoduchému topu a vyražte na večírek. Nebojte se experimentovat!

doplnky_2Obecně platí, že výrazný barevný doplněk je dobré alespoň jednou zopakovat. Např. k rudé kabelce stačí slabý páseček, stejně barevný akcent v oblečení (proužek, lemování, puntík atd.), rudé nehty či rty nebo doplňte výraznou broží z látkové velké květiny. Uvidíte, že budete neodolatelné! Nemíchejte však příliš mnoho barev dohromady. Nejlépe dvě až tři základní barvy a jedna výrazná doplňková k tomu. Avšak fantazii se meze nekladou. Lze kombinovat i různé vzory oblečení dohromady.

Nosíte-li klasické kostýmky, vyzbrojte se mnoha barevnými i vzorovanými šátky, které doplní celkový vzhled a zjemní jeho usedlost. Opět stačí jeden barevný akcent v barvě-vzoru šátku zopakovat a budete šarmantní.

Pokud jste právě zjistily, že doplňků je ve vašem šatníku jako šafránu, vyražte s chutí na nákupy. Vyjde vás to mnohem levněji než-li nové oblečení a můžete je mezi sebou libovolně kombinovat.

doplnky_4Nezapomeňte ovšem na to, že celkový dojem musí ladit. A musí se k vám hodit, samozřejmě. K výraznému velkému prstenu si již neberte žádné další a nejlépe ani náramky. K ohromnému náhrdelníku zvolte spíše decentní malé náušnice. Pokud to není záměr, nekombinujte ani žluté kovy s bílými.

Večerní příležitost by měla být spíše v duchu “Méně je někdy více”. Klidně zvolte velikou výraznou brož nebo výraznou malou kabelku nebo botky, ale myslete na to, že zbytek doplňků a šperků by měl být velmi, velmi decentní.

Neodolatelné doplňky, blažené úsměvy na vaší tváři a spokojenost při nákupech přeje

Vaše vizážistka

Lucie DOLEJŠÍ