Dermacol ve Světě podle LU

Rozhovor pro společnost Dermacol naleznete zde.

Lucie Dolejší: žena mnoha tváří a druhá nejlepší beauty blogerka roku 2014, která má ráda Dermacol 🙂

Kdy jste začala psát blog a s jakým záměrem?

lu-dermacol-1Blog jsem začala psát v roce 2011 a vlastně se zrodil jako podpora pro dámy kyprých tvarů a jmenoval se Svět módy XL podle LU. V té době jsem měla po těžkém životním období skoro o 30 kg víc a cítila jsem se i tak krásná. Na rozdíl od ostatních.

Ze zdravotních důvodů váha nešla dolů, ať jsem dělala, co jsem dělala, a tak jsem si řekla, že to přestanu řešit. Když holky, vážící 60 kg, mluvily o tom, jak jsou nespokojené a tlusté, rozhodla jsem se, že je čas něco udělat. Chtěla jsem ukázat, že každá z nás může být a je krásná, bez ohledu na váhu a věk. Stačí mít se ráda a vědět, jak se upravit a obléknout.

Jakou změnou Vaše blogerská kariéra prošla? Kolik Vám dříve zabíralo psaní nebo natáčení času a kolik času věnuje blogu dnes?

lu-dermacol-2Dnes už je blog pouze jako Svět podle LU. Jsem žena mnoha tváří a dá se říct, že jsem multifunkční a zapálená pro hodně věcí. Proto se blog začal věnovat nejen módě a kosmetice, ale i vaření, nákupům, deníčkům z dovolené, soutěžím pro mé čtenáře a tak dále. Odhodila jsem svou anonymitu a vyměnila ji za tvář jedné obyčejně neobyčejné ženy středního věku, věčně zaměstnané mámy a vizážistky.

Proč jsou podle Vašeho názoru zrovna Vaše blogy a videa tolik populární?

lu-dermacol-3Pochopila jsem, že lidé chtějí mě. Proto, jaká jsem a kdo jsem. Ne proto, že bloguju. Ne proto, že za ně vyzkouším novou řasenku. A to je pro mě ta největší odměna ze všech.

I dříve jsem se věnovala videím a blogu každý den, ale stále jsem stačila číst a odpovídat na všechny zprávy, komentáře, maily. Dnes jich chodí denně stovky a bohužel už to není reálné. Ač mě to velmi mrzí. Ale i tak vyřizuji poštu do půlnoci každý den.

 

Nejsem jen blogerka. Jsem holka, ženská, máma. Otevírám lidem svoje srdce a svůj život. Řeším běžné věci, trápení, i tragédie. Jsem jedna z nich.

Chci lidem pomáhat jít dál, překonat různé bloky i trápení, ukázat jim, že se člověk nesmí vzdát, i když ho v životě potkají velmi velké rány osudu. Miluju život, miluju smích a kus mé energie se snažím prostřednictvím svých videí předat.

Kde nebo kdy se vzala Vaše oblíbenost značky Dermacol?

lu-dermacol-4Paradoxně jsem k ní měla nedůvěru, až odpor. Nevím, kde se to ve mně vzalo. Dnes se za to stydím 🙂 Byla to jedna z mála značek na trhu a „dermacol“ pro mě znamenal jen hutnou masku na obličeji. Pak mi jednou kamarádka darovala stíny, už je to mnoho let. Pamatuju si je naprosto přesně. Byly tyrkysové a famózní. Tenhle odstín už jsem pak nikdy nikde nenašla. Zamilovala jsem se. A tehdy jsem začala být na Dermacolu závislá. Musela jsem všechno vyzkoušet a otestovat.

Jistě, že nemůžu říct, že všechny produkty jsou nejlepší na světě. Ale svých miláčků, které bych za nic nevyměnila, mám víc než dost! Pro mě jsou mé svaté grály podkladová báze, makeupy, Cover na zakrytí čehokoli!, sypký pudr, fix na linky, Imperial řasenka a longlasting rtěnky.

Co nám můžete říct o projektu „Stále jsi žena“, jehož jste patronkou a který připravujete pro sdružení Dlouhá cesta?

lu-dermacol-5Tento projekt jsem vymyslela a připravila pro pozůstalé maminky, které přišly o své děti. Často zůstávají nadále matkami, ale méně už pak ženami. Mají pocit, že si to nemohou dovolit, že to nemá smysl, že na nich už nezáleží.

Výherkyně, která je vylosována a kterou může přihlásit někdo jiný nebo ona sebe, čeká velká celodenní VIP proměna. Poradenství, líčení, kompletní úprava vlasů, manikúra, velké focení v několika stylech a taky mnoho dárků. Je to den jen pro ni. O rána až do noci se staráme o to, aby se cítila, jako královna. A doufám, že se nám to daří.

Děkuji všem, kteří zcela nezištně a s čistým srdcem dělají tento projekt společně se mnou.

Vyhrála jste nyní dvě krásné ceny: 2. místo v soutěži „Žena roku“, kterou pořádal časopis Žena a život a 2. místo v soutěži „Blogerka roku“. Váš život a práci sledují tisíce žen a dívek, daří se Vám oddělit soukromí od pracovního života? A jak nejraději relaxujete?

Když jsem začínala, řekla jsem si, že si vždycky budu držet lidi od těla. Prostě žádné soukromí do toho tahat nebudu. Jenže lidi míní, život mění. Rozhodla jsem se jít jiným směrem, zcela výjimečným. Rozhodla jsem se být zcela sama sebou a dělat věci jen tak, jak je doopravdy cítím.

lu-dermacol-6Nejraději relaxuji někde na masáži, což se mi moc nedaří. A taky nákupy (jsem nákupní maniačka :-)), ale ty se taky nekonají tak často. Můj muž by jistě dodal, že to vidí jinak. 😀 Taky ráda řídím, vařím a neustále si zpívám. Je to pro mě velké uvolnění. Kdyby se přidal zas tanec, jako dříve, bylo by to báječné. Ale o velkém relaxu se třemi dětmi nemůže být moc řeč. Ale nemějte strach, nezapomínám na sebe.

Přejeme Vám hodně štěstí, úspěchů a radosti s Vaším blogováním a také mnoho sil do všech Vašich dalších projektů!

Děkuji moc. Já přeju vaší značce, aby šla i nadále směrem, kterým jde. Líbí se mi, že jste česká značka. Oceňuju, že např. jako téměř jediní, máte na trhu makeupy pro nás, bledé české ženy. Inovujete, vylepšujete a cena vůči kvalitě je podle mě skvělá. Jste dostupní úplně komukoli, od studentky po důchodkyni a toho si cením moc.

A navíc si Dermacol můžu koupit v drogerce a ještě často v akci se slevou. Co víc si přát? 🙂