Celulitida – největší nepřítel žen!

Každá z nás (nebo alespoň ty, které si to mohou postavou dovolit) touží odhalit své nožky, obléknout někdy krátké sukýnky nebo kraťasy. Ale i kdybyste nosily sukně dlouhé, jednou musí dojít na plavky a je to tu! Strach z celulitidy.

celulitida_1Naprostým základem je péče o tělo a tím myslím vnitřní i vnější. Nejdůležitější je nejen pohyb, ale především pitný režim! Pokud cvičíte jak ďas a nevidíte žádnou změnu, zamyslete se nad tím kolik toho vypijete! Příčina může být právě zde. Nezapomeňte konzumovat denně minimálně 2,5 – 3 litrů tekutin, především pak vody (neperlivé), ovocných čajů či neslazených, ředěných džusů. Černé čaje, káva nebo slazené limonády jsou nevhodné. Pokud nemáte rády vodu, naučte se pít ovocné nebo bylinné čaje. Můžete je pít nejlépe neslazené nebo je mírně přisladit medem nebo náhradním sladidlem. Pokud nejste schopny odhadnout množství vypitých tekutin, pak pijte rovnou z PET láhve nebo používejte půllitrový hrnek, bude se Vám to dobře počítat.

celulitida_2Tímto ovšem péče o naše stehna a další partie nekončí. Pravidelně používejte peeling, který odstraní staré buňky a vyhladí pleť. Na trhu je dostatečná nabídka krémů a gelů „proti“ celulitidě. Nejste dnešní, tak jistě víte, že zázrak neexistuje. Pokud se budete mazat nějakým přípravkem a neuděláte jediný pohyb, výsledků se nedočkáte. Nicméně s takovýmto přípravkem, který budete používat po večerní koupeli (po použití peelingu) se Vaše pokožka skutečně značně vylepší. Ale nezapomeňte na výše uvedené kroky (cvičení, pitný režim, kosmetika).

celulitida_3Výrobky proti celulitidě pomáhají spalovat podkožní tuk a zpravidla na kůži příjemně chladí nebo zlehka pálí. Je to příjemný pocit, neboť člověk cítí, že se něco s jeho tělem děje. Nečekejte zázraky, pokud člověk často a pravidelně necvičí, celulitida zcela nezmizí. Ale jistě se zmírní a vy nebudete mít komplex vyjít si na pláž. Nebudete jediná, která není dokonalá!

Ještě jedna rada – pokud máte celulitidu na zadečku, vyhýbejte se zdaleka plavkám typu tanga, skutečně to nevypadá dobře. Volte raději středně vykrojené plavky, mohou být klidně výstředně barevné, odvedou pozornost od nechtěných partií. Pokud se Vám nepodaří zcela odstranit celulitidu, zamaskujte ji šátkem zvaným „pareo“ (nosí se přes plavky kolem pasu) a budete hvězda i tak!

Přeji Vám úspěšný boj s celulitidou!

Vaše vizážistka

Lucie HUBER