Black & White – nesmrtelná kombinace

bw_1Správně zvolená barva v sousedství tváře zvýrazní barvu a lesk očí, lichotí pleti a zdůrazní rty. Ve špatně zvolených barvách vypadáme unaveně, bez energie, starší a působíme nesympaticky. Trikem, který Vám dnes prozradím, je volit nikoliv ty barvy, které prosazuje současná móda, ale takové, které s námi ladí. Pojďme si dnes povídat …na téma: nesmrtelná černo-bílá kombinace…

Pokud patříte k milovnicím takzvané black & white módy, pak mi věřte, že já jsem taktéž velkým vyznavačem tohoto věčného stylu. Kombinace bílé a černé je nádherná, dokáže být jemná, elegantní, sportovní, ležérní i sexy a především je pak pokaždé ženská. Tuto kombinaci vymyslel člověk s velkým smyslem pro módu, eleganci a detail. V barvách černé a bílé nezkazíte nic jdete-li na večeři, do divadla, na party, ples či večírek.

bw_2Tato móda je zkrátka věčná! Sluší především výrazným typům s tmavými vlasy, jemné nevýrazné blondýnky či rudovlásky v ní budou vypadat příliš tvrdě. Investice do kvalitního černého kostýmku, nejlépe v trojkombinaci je věc, která se Vám několikanásobně vrátí a vyplatí. Můžete mít spoustu různých doplňků v bílé i černé, ať už se jedná o bižuterii nebo jiné šperky (například perly), botičky a kabelku, peněženku, módní úzký pásek, brýle, hodinky, šátek, kapesníček, deštník a podobně. Tyto mohou být pochopitelně i vzorované, úžasně a sexy vypadá např. vzor zebry nebo různé obrazce, pruhy a tak dále.

bw_3Nemíchejte příliš různé vzory, mohlo by to vypadat lacině. Zvolíte-li vzorovaný doplněk, ostatní laďte pak nejlépe do jedné či druhé barvy, ale nepřidávejte další vzor. Výjimkou může být ten samý vzor ve zmenšeném provedení, nebo více doplňků ve stejném vzoru (např. kabelka – peněženka, boty – kabelka, pásek – boty atd.). V žádném případě nic nepřehánějte a neshánějte se po všech doplňcích ve stejném vzoru, bude to vypadat přehnaně a zkazíte tím celkový dojem, i kdybyste byla oblečená od špičkového návrháře.

Na rozdíl od dnešních módních trendů béžové a dalších odstínů hnědé, které rychle pominou, se investice do doplňků a oblečení v černo-bílé kombinaci skutečně vyplatí. Chcete-li do něčeho investovat a máte-li tento styl rády, pak neváhejte. Mluvím pochopitelně o klasice. Zvolíte-li super módní obleček, musíte logicky počítat s tím, že za rok (při nejlepším za dva – v Paříži pak za dva měsíce) už s ním moc parády nenaděláte.

bw_4Doplňky jako boty, kabelka, peněženka či pásek volte z kvalitní kůže (to neznamená, že musí stát několik Vašich výplat), zlepšíte celkový vzhled a především Vám velmi dlouho vydrží. Pozor na bílou kůži, musíte počítat s rychlejším opotřebením, kůže se odře (především, jde-li o boty) a to vypadá hrozně! Pokud k tomu dojde, zajděte ihned do opravny obuvi a zeptejte se na možnosti opravy.

Jestli máte rády pravé šperky a na bižuterii si nepotrpíte, pak se Vám vyplatí investovat i do perel, především bílých. I ty se budou nosit věčnost a patřit ke klasice. Nezapomeňte, že kvalitní perly musí být od sebe odděleny vždy „uzlíkem“, nikdy nejsou navlečeny jako skleněné korálky z drogerie.

perlyNIKDY nekombinujte perly s jinými šperky, celkový efekt je pak laciný! Perly se vyjímají dobře pouze samotné. Nosí se jednořadé i víceřadé a módní jsou pak perly černé (mají nádhernou antracitovou barvu a kombinují se s bílým zlatem či platinou). Perly se nosí i šedé, zelené, růžové, béžové či modré, většinou se v těchto případech jedná o napodobeninu. Nejlépe vyniknou k tmavšímu oblečení a pokud možno v celé soupravě (náhrdelník, náušnice, náramek).
prstenTo je pro dnešek vše o stylu, který miluje spousta slavných osobností. Sezónní, aktuální barvy se mohou měnit podle věku a příležitosti, ale osobní barevná stupnice je závazná a zůstává celý život stejná. Buďte i Vy osobností a uvidíte, že budete zářit jako perla v moři!

Vaše vizážistka

Lucie HUBER